/
  • Streaming + Download

     

1.
2.
3.
4.

about

Canti Spazializzati to cykl warsztatowo-koncertowy poświęcony teoriom i praktykom muzyki eksperymentalnej skupionym na koncepcjach uprzestrzenniania / spatlializacji kompozycji dźwiękowych, osadzony w przestrzeni i kwadro/oktofonicznym systemie nagłośnieniowym klubu PROZA. Jest to kontynuacja idei Canti Illuminati Festivalu skupionego na prezentacji nowych zjawisk w muzyce elektronicznej oraz wrocławskiej tradycji kwadrofonicznej (prezentowanej w rozbudowanym programie podczas 14. edycji Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival
soundartforum.bandcamp.com/album/survival-14-quadraphony).

Beniovska
Przedstawicielka sceny techno i acid house w Polsce, kiedy trochę szumi lubi też puścić Bajm. Kiedy nie miksuje mikserem, zajmuje się produkcją i multidyscyplinarnymi projektami młodego artystycznego ciała w Polsce. Członkini kolektywu Gnojki. Grała live acty i dead sety w lokalnych klubach w Polsce i na Islandii. Aktualnie zagłębia się w tajniki field recordingu tworząc przy tym intrygujące dźwiękowe opowieści.
soundcloud.com/benia-beniowska

Biuro Dźwięku Katowice showcase
Działający od 2014 roku pod auspicjami Instytucji Kultury Miasto Ogrodów projekt edukacyjno-społecznościowy wspierający scenę muzyki elektronicznej w Katowicach. Działania Biura obejmują organizację warsztatów, koncertów i wspólnych sesji oraz kwadrofoniczne eksperymenty połączone od 2016 roku z programem Mikrorezydencji.
soundcloud.com/biurodzwiekukatowice

Piotr Ceglarek
Ceglarek to połowa duetu C&D (ceglarekdybala.com), współzałożyciel oraz kurator Biura Dźwięku Katowice.W swoim solowym projekcie tworzy rozmaite improwizowane struktury dźwiękowe, których tematem przewodnim są syntetyczne zjawiska przyrodnicze, pierwotne rytmiki oraz przesunięcia czasowe. W swoim warsztacie dźwiękowym operuje syntezatorem modularnym wykorzystując techniki dub’owe.
soundcloud.com/piotr-ceglarek

Teoniki Rożynek
Zainteresowania muzyczne Rożynek koncentrują się w dużym stopniu na barwie dźwięku, co przejawia się w poszukiwaniu i stosowaniu rozszerzonych technik wykonawczych, próbach generowania brzmień syntetycznych, nienaturalnych dla instrumentów muzycznych, a także włączanie do muzyki mediów elektronicznych i cyfrowych. Inspiracje dla swojej muzyki czerpie głównie z otaczającego ją świata, stąd jej fascynacja brzmieniem „brudnym”, „glitchowym”, często pozamuzycznym – pochodzącym z maszyn i ich silników, odgłosów miast, a także natury. Brała udział w festiwalach Warszawska Jesień, Musica Electronica Viva, Musica Electronica Nova, Kravín Rural Arts. Odpowiada za ścieżki dźwiękowe wieli filmów, m.n. "Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc, i "Wakacje" Filipa Bojarskiego.
soundcloud.com/teonikirozynek

Michał Sember
Poszukuje swojej drogi w graniu na gitarze elektrycznej z dala od akademickich standardów. Aby uzyskać charakterystyczne brzmienie używa rozszerzonych technik i preparacji instrumentu. Jest również zainteresowany łączeniem muzyki improwizowanej z innymi dziedzinami sztuki, czego owocem jest np. projekt z tancerką/performerką Anną Bogdanowicz.
soundcloud.com/micha-sember
uprzestrzennie występu - Piotr Bednarczyk (soundcloud.com/piotr-bednarczyk-782136900)


cantiilluminati.blogspot.com/2018/05/canti-spazializzati-2-beniovska-bdk.html

credits

released July 20, 2018

cover - Karolina Pietrzyk (karolinapietrzyk.info) + Mateusz Zieleniewski (www.mzieleniewski.com)

live recordings, sound engineering - Jedrzej Borowski, Beniamin Gluszek
mix, mastering - Daniel Brozek

curated by Daniel Brozek

license

all rights reserved

tags

about

Sound Art Forum / Canti Illuminati Wroclaw, Poland

contact / help

Contact Sound Art Forum / Canti Illuminati

Streaming and
Download help

If you like Canti Spazializzati #2, you may also like: